Antywirus ESET Endpoint

Mało kto wyobraża sobie obecnie życie bez komputera, laptopa, tabletu czy smartfona, a Internet to źródło informacji i bardzo ważne narzędzie służące do pracy. Jednak tak ważne dla nas źródło informacji, a także drogie sprzęty konieczne do jego użytkowania narażone są na działanie niezliczonych wirusów, które mogą spowolnić pracę naszych sprzętów, przejąć przechowywane dane (hasła, dane osobowe, numery kart płatniczych), zniszczyć pliki lub całkowicie uniemożliwić pracę na komputerze lub innym sprzęcie. Dlatego tak ważna jest ochrona antywirusowa. Wybór programów antywirusowych jest równie imponujący, jednak chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na antywirus ESET Endpoint.

Antywirus ESET Endpoint został stworzony przez słowacką firmę ESET z Bratysławy, której biuro badawczo-rozwojowe mieści się w Krakowie. Firma posiada swoje biura także w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Azji, Kanadzie i Rumuni, zatrudnia już ponad 1000 pracowników, którzy codziennie pracują na sukces i rozwój firmy. Firma działa na rynku już od 1987 roku, przez te wszystkie pracowała na swój sukces, który jest ogromny – pierwszą nagrodę program ESET NOD Antivirus 1.0 zdobył już w 1998 roku, a od tego czasu firma ESET zdobyła jako jedyna na świecie rekordową liczbę 100 nagród VB100, która wręczana jest za skuteczne wykrywanie zagrożeń. Zdobyła również wiele innych nagród, jak Produkt Roku IT Professional w Administracji w 2016 roku, Produkt Roku IT Professional, Producent Rozwiązań Ochronnych Roku 2016. Firma ESET odniosła w swojej branży ogromny sukces, poparty wieloma prestiżowymi nagrodami i zaufaniem rzeszy klientów, którzy często decydują się na przedłużenie. ESET Endpoint Antivirus, to udoskonalona wersja swoich poprzedników, dostosowana zarówno do wymogów komputerów, jak i urządzeń mobilnych.

Przedłużenie ESET Endpoint

Antywirus ESET Endpoint zapewnia ochronę przed szeroką gamą wirusów i oprogramowaniem szpiegującym niezależnie od systemu operacyjnego, przygotowane są programy dostosowane do systemów Windows, Linux, OS X. Silnik antyphishingowy zapewnia ochronę poufnych informacji firmy przed stronami, które podszywają się pod zaufane. Inne rozwiązania zastosowane w ESET Endpoint to przykładowo kontrola dostępu do urządzeń i skanowanie oparte o chmurę. ESET Endpoint chroni urządzenia mobilne np. poprzez ochronę przed fałszywymi stronami internetowymi i kontrolę aplikacji instalowanych na urządzeniach mobilnych. Powyżej przedstawione zostały tylko niektóre zalety programu ESET Endpoint, ale to, co może zachęcić do skorzystania z oferty, to zaufanie klientów – obecnie z programu ESET korzysta ponad 100 milionów klientów, którzy często decydują się na przedłużenie licencji, z ponad 200 krajów. Te imponujące liczby mówią same za siebie – wybór, a także późniejsze przedłużenie ESET to pewność, że sprzęty komputerowe, urządzenia mobilne oraz informacje, jakie zawierają, są bezpieczne.